- Msze św. w kościele parafialnym o godz. 830, 1030 i 1545; Droga Krzyżowa o godz. 1430; Gorzkie Żale o godz. 1500 a Msza św. o 1545. W środę przed Mszą św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
- Msze św. na Strzygańcu: 700; o godz. 1130 Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale i Msza św.
- Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy Mękę i śmierć Chrystusa Pana. Przed Mszą św. o godz. 1030, a na Strzygańcu o godz. 1300, będzie poświęcenie palm.
- Dziś przeżywamy rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Zapraszamy na modlitewne czuwanie do kościoła parafialnego o godz. 2000.
- Zmiana tajemnic w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 630 i 830.
- W Wielki Czwartek rano w katedrze biskup diecezjalny podczas Mszy Krzyżma św. poświęca olej chorych i krzyżmo św. służące do udzielania sakramentu kapłaństwa, chrztu i bierzmowania. W kościołach parafialnych jest w tym dniu jedna Msza św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy. Po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Kaplicy Adoracji, tzw. Ciemnicy i tam będziemy Go adorować przez całą noc.
Msza św. Wieczerzy Pańskiej w kościele parafialnym rozpocznie się o godz. 1900; na Strzygańcu o godz. 1700.
- Wielki Piątek to dzień śmierci P. Jezusa, dzień żałoby w Kościele. W godzinach przedpołudniowych będziemy adorować P. Jezusa w kościele na Strzygańcu od godz. 900. Do adoracji serdeczne zachęcamy róże różańcowe. Po południu Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz.1500; na Strzygańcu o godz. 1600. Natomiast Liturgia Męki Pańskiej na Strzygańcu o godz. 1700; w kościele parafialnym o godz. 1900. Składa się na nią: liturgia słowa, adoracja Krzyża i Komunia św., po której następuje przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.
Przy Grobie śpiewać będziemy Gorzkie Żale i adorować P. Jezusa.
Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie, parafialny zespół Caritas zamiast zbiórki żywności organizuje zbiórkę pieniężną, przeznaczoną dla osób z naszej parafii, które przeżywają trudności.
Rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od potraw mięsnych. Od mięsa wstrzymujemy się od ukończenia 14 roku do końca życia. Post ścisły zachowują ci, którzy ukończyli 18 rok życia i nie rozpoczęli 60-go. W dni postne wolno przyjąć tylko jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Obowiązek postu jest pod grzechem ciężkim.
Na zakończenie liturgii adoracja przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek przez całą noc.
Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Z okazji zbliżającego się W. Piątku odnawiamy i przyozdabiamy krzyże przydrożne.
W kościele parafialnym o godz. 2100 – adoracja rodzin.
- Wielka Sobota – jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Rozważamy Mękę i Śmierć Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post ścisły i powstrzymać się od pokarmów mięsnych.
Godz. 900, 1000, 1100, 1200 i 1300 – święcenie pokarmów na stół świąteczny, nie będzie zbiórki żywności dla ubogich organizowanej przez Caritas, lecz zbiórka środków finansowych w kościele parafialnym, na lekarstwa dla chorych.
Godz. 1000, 1200 – święcenie pokarmów na stół świąteczny w kościele na Strzygańcu.
- Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w kościele parafialnym o godz. 2000 a na Strzygańcu o godz. 1700. Na liturgię składają się: poświęcenie światła i Paschału,
liturgia słowa,
liturgia chrzcielna,
Msza św. i procesja rezurekcyjna.
Na procesji niesiemy feretrony. Do kościoła przynosimy paschaliki lub inne świece. Zapalimy je przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych i podczas procesji.
- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.
Msze św. w kościele parafialnym o godz. 830, 1030, 1630; na Strzygańcu o godz. 630 Rezurekcja i Msza św. o godz. 1200. Prosimy młodzież, przedstawicieli wszystkich stanów, Straż o niesienie sztandaru, figury i feretronów.
- Wszystkie Straże z naszej parafii prosimy o wystawienie warty przy Grobie Pańskim. W Wielki Piątek zostawiamy miejsce przez środek kościoła dla kompanii Straży Pożarnej.
- Dzisiejsza składka na tacę, jako jałmużna postna, jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
- Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – od czwartkowej Mszy św. Wieczerzy Pańskiej do sobotniej Mszy św. Wigilii Paschalnej.
- Spotkanie biblijne we wtorek po Mszy św. wieczornej.
- Wyjazd do chorych w środę od godz. 1400. Prosimy zgłaszać chorych.
- W środę po Mszy św. wieczornej zbiórka LSO w celu przygotowania liturgii Triduum Paschalnego. Na Strzygańcu zbiórka LSO w czwartek o godz. 800.
- Dzieci, które uczestniczyły w Drodze Krzyżowej, prosimy o przyniesienie plansz na Drogę Krzyżową w Wielki Piątek.
- Bóg zapłać ks. Łukaszowi za przygotowanie Misterium Męki Pańskiej w ubiegły piątek oraz wszystkim, którzy się do tego przyczynili: aktorom, zespołowi muzycznemu, technicznym, firmie nagłaśniającej i oświetlającej, strażakom czuwającym nad naszym bezpieczeństwem.
- Nowa łazienka jest już gotowa i można z niej korzystać. Bóg zapłać Krzysztofowi Obrzudowi za wykonanie drzwi, Marcinowi Pietruszce i jego firmie za wykonanie instalacji hydraulicznej. Bóg zapłać tym którzy ją zbudowali, ułożyli płytki i wykończyli jako ofiarę na kościół. Bóg zapłać tym którzy ofiarowali płytki i materiał.
- Bóg zapłać za Wasze ofiary na składkę inwestycyjną, zebraliśmy 11 029 zł.
- Bóg zapłać pewnej rodzinie za stół do sali na Strzygańcu.
- Ofiary na kwiaty do kościoła parafialnego: Franciszka Skrzymowska, Marzena Skrzymowska, Halina Matiaszek, Anna Górczyk, Zofia Trojnar, Ludwika Plata.
Ofiara na kwiaty do kościoła na Strzygańcu: Ewa Kostrzewa, Teresa Kostrzewa, Danuta Mordarska, Małgorzata Szczerba.