17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25. 07. 2021

1. Msze św. w kościele parafialnym: 830, 1030, 1630. W środę przed Mszą św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

2. Msza św. na Strzygańcu: o godz. 700 i 1200. Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po Mszy św.

3. W liturgii tygodnia przypadają święta i wspomnienia:

Poniedziałek: św. Anny i Joachima, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

Czwartek: wspomnienie św. Marty.

Sobota: wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

4. Dziś błogosławieństwo pojazdów mechanicznych: przy kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 1030; na Strzygańcu o godz. 1200.

5. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia w kościele można zyskać odpust zupełny, zwany odpustem „Porcjunkuli” czyli odpust związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, sakrament pokuty, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.: Ojcze nasz, Zdrowaś lub inna, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Korzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone nam w sakramencie pojednania.

6. Zbliża się miesiąc sierpień, który tradycyjnie jest przeżywany jako miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za cierpienia, jakie alkohol niesie naszej Ojczyźnie i wyprosić łaskę otrzeźwienia dla osób uzależnionych.

7. Ofiary na kwiaty do kościoła parafialnego: Maria Liber, Helena Wnęk, Maria Iwańska, Anna Plata, Agata Pytko, Barbara Pytko.

Ofiara na kwiaty do Kościoła na Strzygańcu: Ewa Kuropeska, Mieczysław Bodziony, Zbigniew Kostrzewa.

Starsze >>