7 NIEDZIELA ZWYKŁA: 23. 02. 2020

1. Msze św. w kościele parafialnym: 830, 1030, 1630. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

1. Msze św. na Strzygańcu: 700, 1200. Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po Mszy św.

1. W liturgii tygodnia przypadają święta i wspomnienia:
    środa: Środa Popielcowa.

1. Przeżywamy dziś kolejną Niedzielę Synodalną, modlimy się w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Składka przeznaczona jest na cele gospodarcze. Za olej opałowy zapłaciliśmy 9 450 zł.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Rodzinom osób uzależnionych wypraszajmy łaskę powrotu na drogę życia w trzeźwości. Serdecznie zachęcamy do wpisywania się do Księgi Trzeźwości przynajmniej na okres Wielkiego Postu.

1. W Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Jest to czas pokuty i nawrócenia. Na każdej Mszy św. będzie posypanie głów popiołem na znak rozpoczęcia Wielkiego Postu i na znak pokuty. Msze św. w kościele parafialnym: 700, 1800. Na Strzygańcu: 1630.

1. W środę popielcową jest post ścisły, czyli tylko jeden posiłek do syta i dwa lekkie, obowiązuje od 18 do 60 roku życia; oraz abstynencja od potraw mięsnych, od 14 roku życia. Post obowiązuje pod grzechem ciężkim.  Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym  świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych. Ofiary na tacę ze Środy Popielcowej przeznaczone są na cele charytatywne. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się czas Komunii św. wielkanocnej.

1. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

1. W piątek o godz. 1730: Droga Krzyżowa i Msza św. Drogę krzyżową poprowadzą dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Po Mszy św. na spotkanie zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św.

1. Na Strzygańcu o godz. 1630: Droga Krzyżowa i Msza św.

1. W przyszłą niedzielę – I Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 1430, o godz. 1500- Gorzkie Żale i Msza św. o 1545. Na Strzygańcu o godz. 1130: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św.

1. Spotkanie grupy młodzieżowej dzisiaj o godz. 1800.

1. Spotkanie biblijne w czwartek po Mszy św. wieczornej.

1. Zebranie zespołu synodalnego: rady parafialne, Caritas, animatorzy; w czwartek,  na plebanii o godz. 2000.

1. W piątek o godz. 1930 – spotkanie Rady Parafianej na Styrzygańcu.

1. W środę o godz. 1900 próba chóru parafialnego.

1. Próba scholki dziecięcej sobotę o godz. 930.

1. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej na w sobotę o godz. 1100.

1. Bóg zapłać za ofiary dla p. Organisty.

1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Tadeusz Ochwat – pogrzeb dziś o godz. 1400;  Marta Gasparska – pogrzeb jutro o godz. 1230; Józef Gutowski – pogrzeb we wtorek na Strzygańcu o godz. 1230. Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu.

1. Ofiary na kwiaty do kościoła parafialnego: Teresa Szczygieł, Olga Legutko, Agnieszka Kumor, Irena Gałęziowska, Jolanta Szczygieł, Iwona Gomułka.
    Ofiary na kwiaty na Strzygańcu: Edyta Skoczeń, Bożena Lizoń, Halina Mordarska.
Starsze >>