18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 02. 08. 2015

1. Msze św. w kościele parafialnym: 8.30, 10.30, 16.30. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

2. Msze św. na Strzygańcu: 7.00, 12.00. Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po Mszy św.

3. W liturgii tygodnia przypadają święta i wspomnienia:
Wtorek: św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów.
Czwartek: Święto Przemienienia Pańskiego.
Sobota: św. Dominika, prezbitera.

4. Dzisiaj nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 16.30. Po nabożeństwie uczcimy relikwie św. Faustyny.

5. Dzisiaj w kościele parafialnym można zyskać odpust zupełny, zwany odpustem „Porcjunkuli” czyli odpust związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, sakrament pokuty, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.: Ojcze nasz, Zdrowaś lub inna, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Korzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone nam w sakramencie pojednania.

6. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy piątek czcimy Najśw. Serce P. Jezusa oraz modlimy się za misjonarzy. Przed Mszą św. odśpiewamy Godzinki o Sercu P. Jezusa. Ofiary na tacę z tego dnia przeznaczone są na misje.
Spowiedź przed I piątkiem:
Kościół parafialny: w czwartek i piątek od godz. 17.00.
Kościół na Strzygańcu: w piątek od godz. 18.00.
Spowiedź chorych w domach w piątek od godz. 15.00 – 16.30.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla dorosłych po Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30. Zmiana dla młodzieży po Mszy św. o godz. 8.30.

8. Spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską grupy 20 – św. Kazimierza będzie w najbliższą niedzielę, 9 sierpnia, w parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich uczestników. Istnieje możliwość zapisów.

9. Dziękujemy panu Józefowi Pietruszka za wykonane prace wodno kanalizacyjne przy kościele na Strzygańcu.

10. Sprzątanie kościoła parafialnego w sobotę, 08. 08. 2015:
Teresa Strzałkowska, Małgorzata, Magdalena Lizoń, Zofia Szpilowska, Elżbieta Kożuch.

Sprzątanie kościoła na Strzygańcu: Czesława Fryzowicz, Maria Mordarska.

11. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Starsze >>