IV NIEDZIELA ADWENTU: 21. 12. 2014

1. Msze św. w kościele parafialnym: 830, 1030, 1630. W środę przed Mszą św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

2. Msze św. na Strzygańcu: 700, 1200. Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po Mszy św.

3. W środę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Rano będzie ostatnie nabożeństwo roratnie. W ciągu dnia nie będzie już Mszy św., gdyż gromadzimy się przy wigilijnym stole, aby w gronie rodziny, łamiąc się opłatkiem i łącząc się we wspólnej modlitwie, przeżyć bliskość Boga. Zadbajmy o religijny charakter wieczerzy wigilijnej. W tym dniu zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Czwartek: Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w kościele parafialnym: Pasterka 2400; 830, 1030, 1630.

Strzyganiec: Pasterka 2200; 700, 1200.

Podczas wszystkich Mszy św. w Boże Narodzenie przyklęka się w czasie Wyznania wiary na słowa: „I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało…”

Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

5. Piątek: Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. w kościele parafialnym: 830, 1030, 1630. Strzyganiec: 700, 1200.

Poświęcenie owsa w kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 830 i 1030; na Strzygańcu po każdej Mszy św.

Składka ze św. Szczepana przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Sobota: święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty

6. Niedziela I po Narodzeniu Pańskim: święto Najśw. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

7. Komunia św. chorych w święta – zgłaszać u świeckich szafarzy Eucharystii.

8. Bóg zapłać za ofiary dla rodziny zmarłego Organisty Mariana Mordarskiego i osobom zbierającym ofiary.

9. Świece Caritas w cenie 5 zł można nabyć w zakrystii.

10. Prosimy uczniów klas III A i III B o pomoc w  bożonarodzeniowej dekoracji
kościoła parafialnego w poniedziałek o godzinie 1900.

11.   Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka: dzisiaj jest świąteczny, podwójny numer Gościa Niedzielnego, zawierający dodatek z modlitwą przed wieczerzą wigilijną (cena 7 zł). Jest także Mały Gość, Promyczek Dobra, Miłujcie się. Wszystkich zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Rozesłanie kolędników misyjnych odbędzie się 26 grudnia w święto św. Szczepana na mszy św. o godz. 1030 w kościele parafialnym a na Strzygańcu o godz. 1200. Po mszy kolędnicy udadzą się do domów kolędować. Bardzo prosimy o otwarcie domów przed kolędnikami. Każda grupa będzie miała identyfikator.

13. Spotkanie scholii dziecięcej na Strzygańcu w sobotę o godz. 1000 przed występem z repertuarem kolędowym w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1200.

14. Biskupi w Polsce udzielili dyspensę od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 26 grudnia 2014 r. w święto św. Szczepana męczennika.

15. Wizytacja duszpasterska:

• Jedlane – całe – od Jana Mordarskiego do Tadeusza Gonciarza – w sobotę od godziny 9.00.
  • Instytut: bloki małe – w niedzielę od godz. 1400.

16. Sprzątanie kościoła parafialnego:

wtorek, 23. 12. 2014: Urszula Soska, Iwona Dadał, Renata Lorek, Teresa Popardowska, Renata Pasiut.

sobota, 27. 12. 2014: Wanda Gutowska, Dominika Żelasko, Dorota Żelasko, Maria Bodziony, Iwona Baran.

Sprzątanie kościoła na Strzygańcu:

wtorek: Maria Pasiut, Janina Pasiut.

sobota: Władysława Pasiut, Zofia Ziemnik.

Starsze >>