UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31. 05. 2020

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze św. o godz. 800,900 i Msza św. Prymicyjna o godz. 1100 transmitowana z kościoła parafialnego https://www.facebook.com/Parafia-Naj%C5%9Bwi%C4%99tszego-Cia%C5%82a-i-Krwi-Pana-Jezusa-w-Brzeznej-110788240576818/ oraz na stronie sądeczanin https://sadeczanin.info/tag/msza%20na%20%C5%BCywo). Msza św. z nabożeństwem majowym o godz. 1630. Od dziś nie ma ograniczeń uczestników Mszy św. Wierni muszą mieć maseczki, lub zachowywać odległość 2 m. Nie dotyczy to zamieszkujących wspólnie.
  1. Msze św. na Strzygańcu: 700 i 1200. Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po Mszy św.
  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej, Msze św. w kościele parafialnym: 830, 1030, 1630. Adoracja pomiędzy Mszą św. o godz. 830 i 1030. Zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej. Z okazji tej uroczystości zostanie odprawiona Msza św. w kaplicy Trójcy Świętej w Chochorowicach, w sobotę o godz. 1700. Po Mszy św. o godz. 1630 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
  1. Nabożeństwo czerwcowe po wieczornej Mszy św., o godz. 1800, na Strzygańcu o godz. 1900.
  1. W liturgii tygodnia przypadają święta i wspomnienia:
    Poniedziałek: Uroczystość Odpustowa NMP Matki Kościoła. Msze św. wkościele parafialnym: 830, 1800; w kościele na Strzygańcu: 700 i 1100 – Msza św. Prymicyjna. Kazania głosi ks. Roman Góra – misjonarz w Brazylii.
    Środa: św. Karola Lwangi i Towarzyszy męczenników.
    Czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
    Piątek: św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  1. Z dniem 1 czerwca Ks. Biskup Ordynariusz odwołuje udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie utrzymuje dyspensę dla:
    – osób w podeszłym wieku
    – osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura)
    – osób, które czują obawę przed zarażeniem COVID-19
  1. Codziennie od poniedziałku do soboty podczas adoracji Najświętszego Sakramentu modlimy się o oddalenie pandemii od godz. 1700 do 1800. O godz. 1700 - Komunia św., podczas adoracji możliwość spowiedzi. Na Strzygańcu adoracja od godz. 1830.
  1. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów i o powołania. W pierwszy piątek modlimy się za misjonarzy. Ofiary na tacę z pierwszego piątku miesiąca przeznaczone są na misje. Spowiedź przed pierwszym piątkiem: środa, czwartek i piątek od godz. 1700. Spowiedź w kościele na Strzygańcu: czwartek i piątek: od godz. 1800.
    Spowiedź chorych w domach w piątek od godz. 1400. Każdy chory, musi wyrazić prośbę, aby kapłan go odwiedził. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
  1. W sobotę o godz. 830 w Świniarku, nasza młodzież otrzyma sakrament bierzmowania. W związku z przygotowaniem przyjęcia tego sakramentu prosimy młodzież z rodzicami na spotkanie organizacyjne w środę o godz. 1600. W czwartek spowiedź od godz. 1700, a w piątek wręczenie krzyży na Mszy św. o godz. 1800.
  1. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stanisława Fiut, pogrzeb w poniedziałek o godz. 1500; oraz Ks. Prałat Marian Stępień –emerytowany proboszcz parafii Trzetrzewina. Wprowadzenie ciała śp. Księdza Prałata do kościoła w Trzetrzewinie w poniedziałek (1 czerwca) o godz. 1400. Msza święta pogrzebowa we wtorek (2 czerwca) o godz. 1000. Polecajmy ich miłosiernemu Bogu.
  1. Ofiary na kwiaty do kościoła parafialnego: Barbara Pierzchała, Anna Poparda, Katarzyna Koprowska, Małgorzata Wastag, Monika Kumor, Teresa Piszczek.

Ofiary na kwiaty na Strzygańcu: Małgorzata Chochorowska, Bronisław Chochorowski, Grażyna Bodziony.

Starsze >>