29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19. 10. 2014

1. Msze św. w kościele parafialnym: 8.30, 10.30, 16.30. W dni powszednie o godz. 18.30.

2. Msze św. na Strzygańcu: 7.00, 12.00. W dni powszednie o godz. 18.00.

Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po mszy św.

3. W liturgii tygodnia przypadają święta i wspomnienia:

Poniedziałek: św. Jana Kantego, prezbitera.

Wtorek: bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

Środa: święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

Czwartek: św. Jana Kapistrana, prezbitera i św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

Piątek: św. Antoniego Marii Claret, bpa.

Sobota: św. Jana Pawła II, papieża.

4. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny jako patronalny dzień Papieskie-go Dzieła Rozkrzewiania Wiary i rozpoczniemy Tydzień Misyjny.

5. Dzisiaj ks. mgr Grzegorz Skorupa proboszcz z Woli Piskuliny głosi u nas kazanie i zbiera składkę na budowę kościoła w swojej parafii.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie sprzedaż stroików nagrobkowych. Stroiki są bardzo piękne, wykonane z trwałych materiałów. Mają oznaczoną cenę. Dochód uzyskany ze sprzedaży stroików jest przeznaczony na pomoc świąteczną dla rodzin potrzebujących wsparcia.

7. Zapraszamy chłopców chcących zostać ministrantami na zbiórkę w sobotę o godzinie 10.00. Prosimy rodziców o zachęcenie swoich dzieci, aby zapisały się na ministranta.

8. Spotkanie scholii dziecięcej na Strzygańcu w sobotę o godz. 10.00.

9. Zapraszamy młodzież klas I gimnazjum na spotkania formacyjne przed sakramentem bierzmowania:

wtorek, godz. 17.30 klasa I B

środa, godz. 17.30 klasa I C

czwartek, godz. 17.30 klasa I A.

10. Wyjazd młodzieży do Ciężkowic na raban w piątek o godzinie 15.00 spod plebanii. Powrót w niedzielę około godziny 15.00.

11. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 w parafii św. Heleny w Nowym Sączu będzie uroczyste błogosławienie lektorów. Z naszej parafii jest 8 kandydatów. Zapraszamy rodziców i rodziny kandydatów na tę uroczystość. Kandydaci na lektorów mają być na miejscu o godzinie 15.30.

12. Sprzątanie kościoła parafialnego w sobotę 25. 10. 2014:

Regina Plata, Irena Iwańska, Wanda Iwańska, Marta Kwit, Zofia Iwańska, Ewa Uszko.

Sprzątanie kościoła na Strzygańcu: Barbara Wastag, Jadwiga Pasiut.

Starsze >>