20. NIEDZIELA ZWYKŁA – 19. 08. 2018

1. Msze św. w kościele parafialnym: 830, 1030, 1630. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

2. Msza św. na Strzygańcu: 700, 1200. Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po mszy św.

3. W liturgii tygodnia przypadają święta i wspomnienia:

Poniedziałek: Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Wtorek: św. Piusa X, papieża.

Środa: NMP Królowej.

Czwartek: św. Róży z Limy.

Piątek: święto św. Bartłomieja apostoła.

Sobota: św. Ludwika i św. Józefa Kalasantego, prezbitera.

Niedziela: Uroczystość NMP Częstochowskiej: odpust w kaplicy w dolnym kościele i w Rąbkowej – par. Tabaszowa.

4. Za kilka dni ks. Mariusz Węgrzyn kończy trwającą 5 lat pracę duszpasterską w naszej parafii. Na jego miejsce przyjdzie neoprezbiter ks. Sławomir Zaranek. Dzisiaj otoczmy modlitwami ks. Mariusza. Niech to będzie wyraz naszej wdzięczności za jego pracę duszpasterską, katechetyczną, za pracę z młodzieżą i każdą inną. Niech nabierze sił do przyszłej pracy w nowym miejscu.

5. W najbliższych dniach, po 21 latach pracy we Francji powróci do naszej diecezji ks. Andrzej Ignarski i przejmie obowiązki proboszcza w Brzeznej. Nowego ks. Proboszcza powitamy w niedzielę 2 września. Polecajmy Bogu w modlitwach nowych duszpasterzy.

6. Dzisiaj uroczystość odpustowa w parafii św. Heleny w Chełmcu.

7. Sprzątanie kościoła parafialnego dolnego i górnego w sobotę 25. 08. 2018:

Anna Poparda, Katarzyna Koprowska, Małgorzata Wastag, Monika Kumor, Teresa Piszczek, Anna Pietrzak, Maria Sawicka, Aneta Zygmunt, Beata Sar.

Sprzątanie kościoła na Strzygańcu: Zofia Lorek, Władysław Gutowski.

8. Do 4 września br. potrwają zapisy dla chętnych chcących wziąć udział w wykładach Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Zajęcia odbywają sie w pięciu miejscach w diecezji: w Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni, Mielcu i Krużlowej. Udział w zajęciach podstawowych jest darmowy. Wykłady organizowane są raz w miesiącu, w dni powszednie, w godzinach od 17.00 do 19.00. Terminy i tematyka spotkań zamieszczona jest na stronie internetowej Uniwersytetu. Tam znajduje się również elektroniczny formularz, poprzez który można się zarejestrować.

Adres strony internetowej: www.unsjp2.edu.pl

Starsze >>