2 NIEDZIELA ADWENTU: 04. 12. 2016

1. Msze św. w kościele parafialnym: 830, 1030, 1630; Msza roratnia w dni powszednie poprzedzona Godzinkami o godz. 1700.

2. Msze św. na Strzygańcu: 700, 1200; Msza roratnia w dni powszednie o godz. 1815 poprzedzona Godzinkami. Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po Mszy św.

Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach.

3. W liturgii tygodnia przypadają święta i wspomnienia:

Wtorek: św. Mikołaja, biskupa.

Środa: św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

Czwartek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w kościele parafialnym: 830, 1700; na Strzygańcu: 1815. Odpust w Podegrodziu.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1630 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

5. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary do puszki są na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla dorosłych po Mszy św. o godz. 700 i 830. Zmiana dla młodzieży po Mszy św. o godz. 830.

7.Trwa akcja: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Wspieramy ją kupując świecę Caritas w cenie 5 zł.

8. W piątek, 9 grudnia odbędzie się dekanalne czuwanie młodzieży o godz. 1930 w Świniarsku. W programie: uwielbienie Jezusa i koncert ewangelizacyjny, który poprowadzi klerycki zespół Genezaret z WSD w Tarnowie. Serdecznie zaprasza młodzież ze Świniarska wraz z kapłanami.

9. W środę o godz. 1930 próba chóru parafialnego.

10. Bóg zapłać za ofiary na chodnik wokół kościoła parafialnego i odwodnienie placu kościelnego. W ubiegłym tygodniu zapłaciłem za dreny, kratki odwadniające i pracę maszyn. Wykonawcy, Marcin i Józef Pietruszka, ofiarowali 1000 zł. Bóg zapłać.

11. Spotkania formacyjne młodzieży przed sakramentem bierzmowania w tym tygodniu o godz. 1600:

wtorek – wszystkie klasy III,

środa –  wszystkie klasy II,

czwartek – wszystkie klasy I

Zachęcamy usilnie młodzież do uczestnictwa po spotkaniach w roratach. Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci do uczestnictwa w mszach roratnich zwłaszcza gimnazjalistów z klas III.

12. W piątek o godz. 1900 spod kościoła wyjedziemy na dekanalne spotkanie młodzieżowe, które odbędzie się w Świniarsku. Zapisy na facebookowej stronie młodzieżowej do wtorku. Powrót koło godz. 2100.

13. Spotkanie lektorów, ministrantów i DSM na Strzygańcu w sobotę o godz. 900.

14. W przyszłą niedzielę będzie można po mszach świętych nabyć piernikowe ozdoby na choinkę wykonane przez młodzieżowy wolontariat naszej parafii. Nabywając te ozdoby wesprzemy akcję wyposażenia salki młodzieżowej.

15. Sprzątanie kościoła parafialnego w sobotę, 10. 12. 2016:

Małgorzata Gonciarz, Barbara Rodak, Anna Żelasko, Maria Szajewska, Józefa Wilczyńska.

Sprzątanie kościoła na Strzygańcu: Zofia Lorek, Maria Gutowska.

Starsze >>