UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO: 24. 05. 2015

1. Msze św. w kościele parafialnym: 8.30, 10.30, 16.30.
Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz.: 17.45.

2. Msze św. na Strzygańcu: 7.00, 12.00.
Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po mszy św.

3. W liturgii tygodnia przypadają święta i wspomnienia:
Poniedziałek: Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w kościele parafialnym: 8.30, 17.45; w kościele na Strzygańcu: 7.00 i 12.00.
Wtorek: św. Filipa Nereusza, prezbitera.
Czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
Piątek: św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy.

4. Jutro w naszej parafii będzie dzień misyjny. Słowo Boże wygłosi ks. Jacek Olszak misjonarz z Peru. Składka tego dnia na cele misyjne.

5. W sobotę 30 maja o godzinie 9.00 diakon Paweł Szczygieł otrzyma święcenie kapłańskie. W tym samym dniu o godzinie 16/30 w Podrzeczu obok skupu owoców, przywitamy wspólnie księdza prymicjanta Pawła. Po przywitaniu pojedziemy do kościoła parafialnego. O godz. 17.30 ksiądz prymicjant poprowadzi nabożeństwo majowe. Msza święta będzie po nabożeństwie majowym.
Msza Święta Prymicyjna będzie przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Przybądźmy jak najliczniej, aby wspólnie pomodlić się z księdzem Pawłem i otrzymać prymicyjne błogosławieństwo. Jest to dla nas naszej parafii wielka radość, że mamy kolejnego księdza.
Po Mszy Świętej Prymicyjnej będzie procesja Eucharystyczna, bardzo prosimy o zgłoszenie się osób do niesiania baldachimu i feretronów.
Bardzo prosimy o przystrojenie swoich posesji, szczególnie od Podrzecza do kościoła parafialnego.
Na Mszy prymicyjnej w niedzielę prosimy zostawić środkowe ławki dla rodziny ks. Prymicjanta.

1. We wtorek 26 maja w Dzień Matki zapraszamy wszystkie mamy do kościoła na Strzygańcu na nabożeństwo w ich intencji połączone z programem słowno – muzycznym przygotowanym przez DSM.

2. W środę na godz. 20.00 zapraszamy do świetlicy na plebani w Brzeznej osoby, które chcą śpiewać w powstającym chórze parafialnym.
W piątek o godz. 19.00 próba zespołu muzycznego. Prosimy o obecność wszystkich.
W sobotę o godz. 9.00 zbiórka ministrantów i lektorów w kościele parafialnym. Zapraszamy chłopców pragnących zostać ministrantami na spotkanie w sobotę o godzinie 9.00.

8. Dzieci z całej parafii zapraszamy na konkurs o tematyce wakacyjnej. Tematem
prac konkursowych jest MOJE WAKACJE Z BOGIEM. Konkurs będzie przebiegał w dwóch kategoriach, plastycznej i literackiej w postaci wiersza. Regulamin konkursu i szczegóły dzieci otrzymają w szkołach z rąk katechetów. Prosimy, aby prace oddać do dnia 12 czerwca katechetom lub do zakrystii.

9. Sprzątanie kościoła parafialnego:
Jadwiga Konstanty, Jadwiga Szajewska, Jadwiga Szajewska, Magdalena Kulig, Beata Doniec.

Sprzątanie kościoła na Strzygańcu: Anna Skoczeń, Agnieszka Mordarska.

10. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz UP JP II w Krakowie i Tarnowie.

Starsze >>