17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24. 07. 2016

1. Msze św. w kościele parafialnym: 830, 1030, 1630. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

2. Msze św. na Strzygańcu: 700, godz. lski Fundusz Misyjny.1200.

Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po mszy św.

3. W liturgii tygodnia przypadają święta i wspomnienia:

Poniedziałek: święto św. Jakuba Apostoła.

Wtorek: św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.

Piątek: św. Marty, patronki gospodyń domowych i hotelarzy.

Sobota: Piotra Chryzologa, bpa i dokt. Kośc.

4. Dzisiaj błogosławienie pojazdów mechanicznych: przy kościele parafialnym po Mszy św.: o godz. 1030; na Strzygańcu o godz.: 1200.

5.We wtorek rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

6.Dzisiejsza składka jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

7.Remont chodnika wokół kościoła parafialnego zaczął się w minionym tygodniu w miejscu największego zawilgocenia ścian dolnego kościoła. Po odkopaniu kilku metrów ściany koniecznym okazało się wykonanie izolacji pionowej, położenie drenów, folii kubełkowej, przepuszczalnej i nieprzepuszczalnej warstwy ziemi. Po tych zabiegach zostanie ułożony nowy chodnik. Niespodziewane, ale konieczne nowe prace wydłużą czas remontu. W poniedziałek zaczniemy układać dreny i wychodzić z głębokich wykopów. Z dołka finansowego też wyjdziemy. Naszą Radę Parafialną proszę o zbieranie ofiar już od przyszłej niedzieli, podobnie jak przy budowie parkingu po 30 zł na miesiąc od rodziny.

8. Wyjazd młodzieży na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w piątek o godzinie 630. Do poniedziałku proszę dostarczyć zgody rodziców. Bez zgody uczestnicy nie będą mogli uczestniczyć w tym spotkaniu.

9. Program pobytu młodzieży z Francji uległ zmianie. Dzisiaj, o godz. 1700 – piknik rodzinny przy szkole podstawowe w Brzeznej, na który zapraszamy młodzież z Francji i naszą oraz wszystkich chętnych z parafii. Mile widziana pomoc kulinarna: ciasto, sałatki, napoje. Około godz. 2000 modlitwy wieczorne na płycie parkingu przy szkole podstawowej.

10. W poniedziałek zapraszamy wszystkich chętnych na mszę św. i ostatnie modlitwy na godzinę 1000 do kościoła. Po modlitwach młodzież wróci do domów i pobędzie z rodzinami do obiadu. O godz. 1330 z dolnego parkingu wyjazd do Krakowa. Przybądźmy na tę chwilę pożegnania. Zapraszamy zwłaszcza młodzież.

11. Jak co roku w dniach 17 – 25 sierpnia, odbędzie się Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych „rekolekcjach w drodze”. Dla wszystkich, którzy się zdecydują wyruszyć na pielgrzymi szlak będzie organizowany wyjazd z parafii do Tarnowa, skąd wyruszymy na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii do 10 sierpnia.

25 sierpnia odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Zapisy w zakrystii do 10 sierpnia. Koszt 38 zł.

12. Sprzątanie kościoła parafialnego w sobotę 30. 07. 2016:

Ewelina Smolik, Agnieszka Wnęk, Katarzyna Pietruszka, Krystyna Pasiut, Bożena Plata.

Sprzątanie kościoła na Strzygańcu: Maria Mordarska, Marta Zyzak.

Starsze >>