4 NIEDZIELA ZWYKŁA: 29. 01. 2023

1. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 830, 1030 i 1630. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  1. Msza św. na Strzygańcu: o godz. 700 i 1200. Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po Mszy św.
  1. W liturgii tygodnia przypadają święta i wspomnienia:
    Czwartek: Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 830 i 1800, na Strzygańcu o godz. 1630. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach św. Ofiary na tacę przeznaczone są dla klasztorów klauzurowych. Wtorek: św. Jana Bosko, prezbitera.
    Piątek: św. Błażeja, biskupa i męczennika – błogosławieństwo świec i gardła.
    Niedziela: św. Agaty dziewicy i męczennicy – błogosławieństwo chleba i wody.
  1. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się za kapłanów i o powołania. W pierwszy piątek modlimy się za misje i misjonarzy. Ofiary     na tacę przeznaczone są na misje. Spowiedź przed I piątkiem w kościele parafialnym:
    środa od godz. 1700 – klasy: IV – VI;
    czwartek od godz. 1700 – klasy: VII i młodzież starsza;
    piątek od godz. 1700 – starsi.
    Spowiedź w kościele na Strzygańcu: czwartek i piątek: od godz. 1530.
    Spowiedź chorych w domach w piątek od godz. 1400.  Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
  1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – od czwartkowej Mszy św. wieczornej do sobotniej Mszy św. wieczornej. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są listy, gdzie można się zapisać na adorację. Zachęcamy do zapisywania się.
  1. Bóg zapłać za ofiary dla P. Organisty i na dzisiejszą składkę inwestycyjną.
  1. W ubiegłą niedzielę zespół „Brzeźnioki” zorganizował zbiórkę dla chorego Kamila, zebrano 13 677 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Kamilu, niech Pan Bóg pozwoli Ci wrócić do zdrowia, czego Ci życzymy z całego serca.
  1. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Czesław Frączek, który był wieloletnim organistą w naszej parafii; a z naszej wspólnoty śp. Michalina Golonka, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1300. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.
  1. Bardzo prosimy o pomoc w rozbieraniu dekoracji bożonarodzeniowej w kościele parafialnym w czwartek o godz. 930.
  1. Ofiary na kwiaty do kościoła parafialnego: Hanna Alwasiak , Danuta Głowa, Krystyna Gwiżdż, Celina Plata, Monika Plata, Anna Mastalska.
    Ofiara na kwiaty do kościoła na Strzygańcu: Aneta Kumor, Maria Kumor, Małgorzata Matiaszek.
Starsze >>