5 NIEDZIELA ZWYKŁA: 07. 02. 2016

1. Msze św. w kościele parafialnym: 8.30, 10.30, 16.30. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
2. Msze św. na Strzygańcu: 7.00, 12.00. Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po Mszy św.

4. Dzisiaj rozpoczynamy 49 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem Młodzi, nie dajcie się zniewolić.
Rodzinom osób uzależnionych wypraszajmy łaskę powrotu na drogę życia w trzeźwości. Wszyscy w tych dniach wynagradzajmy Bogu za grzechy pijaństwa i grzechy popełniane przez niestosowne zabawy karnawałowe.

W tej intencji ofiarujmy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Serdecznie zachęcamy do wpisywania się do Księgi Trzeźwości przynajmniej na okres W. Postu.

4. W środę popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Jest to czas pokuty i nawrócenia. Na każdej Mszy św. będzie posypanie głów popiołem na znak rozpoczęcia W. Postu i na znak pokuty.
Msze św. w kościele parafialnym: 8.30; 1.700.
Na Strzygańcu: 18.00.

5. W środę popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja od potraw mięsnych. Od mięsa wstrzymujemy się od ukończenia 14 roku do końca życia. Post ścisły zachowują ci, którzy ukończyli 18 rok życia i nie rozpoczęli 60-go. W dni postne wolno przyjąć tylko jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Obowiązek postu jest pod grzechem ciężkim.
Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
Ofiary na tacę ze środy popielcowej przeznaczone są na cele charytatywne.

6. Od środy popielcowej rozpoczyna się czas Komunii św. wielkanocnej.

7. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie przy-padają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

8. W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i msza św. Przed mszą odśpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej.
Na Strzygańcu o godz. 18.00: Droga Krzyżowa i Msza św.
9. W przyszłą niedzielę – I Wielkiego Postu – w kościele parafialnym Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 10.30; o godz. 15.00 Gorzkie Żale, 15.45 Msza św.
Strzyganiec: godz. 11.30: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, Msza św.

10. Zmiana tajemnic różańcowych dla dorosłych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30. Zmiana dla młodzieży po Mszy św. o godz. 8.30.

11. Składka na Strzygańcu w przyszłą niedzielę na budowę dzwonnicy.

12. Bóg zapłać za ofiary dla p. Organisty.

13. Zapraszamy dzieci na mszę świętą dla nich w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.

14. Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o godz. 19.00 na plebanii.

15. W Chomranicach organizowane są ostatki dla młodzieży we wtorek od godz. 19.00 do 24.00. Chętnych prosimy o zapisywanie się.

16. Sprzątanie kościoła parafialnego: sobota: 13. 02. 2016.
Joanna Oleksy, Krystyna Oleksy, Zofia Dyrek, Barbara Tokarczyk, Gabriela Czop-Nalepa, Beata Leśniak, Emilia Mordarska.

Sprzątanie kościoła na Strzygańcu: Marta Kumor, Grażyna Mordarska.

Starsze >>