3 NIEDZIELA ZWYKŁA: 25. 01. 2015

1. Msze św. w kościele parafialnym: 8.30, 10.30, 16.30. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

2. Msze św. na Strzygańcu: 7.00, 12.00. Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po Mszy św.

3. W liturgii tygodnia przypadają wspomnienia:
Poniedziałek: św. Tymoteusza i św. Tytusa, biskupów.
Wtorek: bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.
Środa: św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
Czwartek: bł. Bolesławy Lament, zakonnicy.
Sobota: św. Jana Bosko, prezbitera.

4. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w kościele parafialnym w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1630. Po nabożeństwie uczcimy relikwie św. Faustyny.

5. Zakończyliśmy tegoroczną wizytację duszpasterską. Odwiedziliśmy rodziny w naszej parafii. Dziękujemy za okazywaną gościnność i ofiarność. Bóg zapłać. W intencji wszystkich rodzin z naszej parafii odprawimy specjalną Mszę św. koncelebrowaną.

6. Gorąco zachęcam dzieci do oglądania nowej serii filmów o polskich świętych i błogosławionych zatytułowanej „AUREOLA – od Stanisława do Karola”. Będą one emitowane przez TVP Kraków w każdy czwartek o 19.05 oraz na kanale dziecięcym TVP ABC w każdy piątek o godz. 15.40.

7. Spotkania III klas gimnazjum przed sakramentem bierzmowania:
kl. IIIa w środę godz. 16.30
kl. IIIb w czwartek godz. 16.30
kl. IIIc w piątek godz. 16.30.

8. W sobotę na godzinę 10.00 zapraszamy ministrantów i aspirantów z Brzeznej.
W sobotę na godzinę 11.00 zapraszamy lektorów starszych i młodszych z Brzeznej.
W piątek na godz. 19.00 zapraszamy młodzież na próbę zespołu muzycznego.
Zbiórka ministrantów i lektorów na Strzygańcu w sobotę o godz. 9.00.
Spotkanie DSM na Strzygańcu w sobotę o godz. 10.00.

9. Triduum dla matek i ojców przed świętem MB Gromnicznej w piątek, sobotę i niedzielę w kościele parafialnym na wieczornej Mszy św. Zapraszamy wszystkie matki i ojców.

10. W piątek na godzinę 18.00 prosimy młodzież gimnazjalną z klas III o pomoc w rozebraniu szopki.

11. W naszej parafii przy kościele parafialnym rozwijają działalność zespoły młodzieżowy i dziecięcy. Coraz dotkliwiej odczuwają brak sprzętu muzycznego do dalszej nauki i działania. W przyszłą niedzielę zespół ubogaci liturgię na mszy św. o godz. 830. Po mszach o godz. 8.30 i 10.30 młodzież z zespołu będzie zbierać ofiary na sprzęt muzyczny. Wspierajmy młode talenty i piękną liturgię.

12. Spotkanie dekanalne młodzieży będzie w najbliższy piątek o godzinie 1900 w Marcinkowicach. Wyjazd spod kościoła o godzinie 18.30. Zapisy u księdza Mariusza.

13. Bóg zapłać za ofiary dla p. Organisty.

14. Sprzątanie kościoła parafialnego: sobota: 31. 01. 2015.
Grażyna Wojtaczka, Zofia Piszczek, Lucyna Koszut, Ewelina Smolik, Agnieszka Wnęk.

Sprzątanie kościoła na Strzygańcu: Barbara Gutowska, Stanisława Mordarska.

Starsze >>