26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25. 09. 2016

1. Msze św. w kościele parafialnym: 830, 1030, 1630. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

2. Msze św. na Strzygańcu: 700, godz. lski Fundusz Misyjny.1200.

Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po mszy św.

3. W liturgii tygodnia przypadają wspomnienia:

Poniedziałek: św. Kosmy i Damiana, męczenników.

Wtorek: św. Wincentego ՝a Paulo, prezbitera.

Środa: św. Wacława, męczennika.

Czwartek: święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Piątek: św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

Sobota: św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, patronki misji katoli­ckich.

Niedziela: św. Aniołów Stróżów.

4. Dzisiaj przypada Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość.

5. W środę na mszę św. o godz. 1800 i spotkanie organizacyjne połączone z przekazaniem różańca – zapraszamy dzieci z kl. III. przygotowujące się do I komunii św. Prosimy o obecność rodziców.

6. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe: w kościele parafialnym po Mszy św. o godz.: 1700, na Strzygańcu o godz.: 1800. Do prowadzenia różańca zapraszamy róże różańcowe i młodzież szkolną.

7.W nadchodzącym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

8. Zbiórka ministrantów i lektorów na Strzygańcu w sobotę o godz. 900. DSM o godz. 1000.

9. W przyszłą niedzielę członkowie Parafialnego Oddziału Caritass będą rozprowadzać przy kościele „chlebki miłosierdzia”. Ofiarując co najmniej 5 zł, otrzymamy taki “chlebek miłosierdzia” – symboliczny znak otwartego serca. Wszystkie zebrane ofiary przeznaczane są na dożywianie dzieci w szkołach lub świetlicach, albo pomoc dla nich w formie paczek żywnościowych.

10. W środę o godz. 1930 próba chóru parafialnego.

11. W zakrystii są do nabycie Kalendarze Rolników po 20 zł, oraz kalendarze ścienne z fotografiami naszego kościoła parafialnego po 5 zł. Szata graficzna została przygotowana przez naszego pana Organistę.

12. Sprzątanie kościoła parafialnego w sobotę 01. 10. 2016:

Grażyna Żelasko, Halina Szołdrowska, Michalina Górowska, Irena Wnęk, Zofia Krajewska.

Sprzątanie kościoła na Strzygańcu: Anna Iwańska, Janina Olchawa.

Starsze >>