1 NIEDZIELA ADWENTU: 01. 12. 2019

1. Msze św. w kościele parafialnym: 830, 1030, 1630; Msza roratnia w dni powszednie poprzedzona Godzinkami o godz. 1800 a w sobotę o godz. 830
  1. Msze św. na Strzygańcu: 700, 1200; Msza roratnia w dni powszednie o godz. 1630 poprzedzona Godzinkami. Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po Mszy św.
  1. W liturgii tygodnia przypadają święta i wspomnienia:
    Wtorek: św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
    Środa: św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
    Piątek: św. Mikołaja, biskupa.
    Sobota: św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1630 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  1. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek modlimy się za misjonarzy. Ofiary na tacę z pierwszego piątku miesiąca przeznaczone są na misje.
    Spowiedź przed I piątkiem:
    środa od godz. 1700 klasy: IV – VI;
    czwartek od godz. 1700 klasy: VII,VIII;
    piątek od godz. 1700 starsi.
    Spowiedź w kościele na Strzygańcu: czwartek i piątek: od godz. 1530.
    Spowiedź chorych w domach w piątek od godz. 1400. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
  1. Zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych codziennie o godz. 1800  a w soboty o godz. 830, na Strzygańcu o godz. 1630. Na roraty przynosimy zapalone lampiony.
  1. W przyszłą niedzielę dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościółowi na Wschodzie. Ofiary do puszki na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 700  i 830.
  1. W środę o godz. 1900 próba chóru parafialnego.
  1. W czwartek po Mszy św. spotkanie biblijne.
  1. Spotkania grupy młodzieżowej dzisiaj o godz. 1800.
  1. Rozpoczynamy akcję: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Wspieramy ją kupując świecę Caritas na w cenie 5 zł.
  1. Zbiórka aspirantów, ministrantów i lektorów w piątek po Mszy św. wieczornej.
  1. Próba scholki dziecięcej w sobotę o godz. 1030.
  1. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej na w sobotę o godz. 1100.
  1. Spotkanie Lektorów, Ministrantów i Dziewczęcej Służby Maryjnej ze ,, Świętym Mikołajem” na Strzygańcu w sobotę po Mszy św.
  1. Bóg zapłać za Waszą ofiarność na składkę gospodarczą w ubiegłą niedzielę, zebraliśmy 4115 zł. Na nasze remonty dachów zebraliśmy 3850 zł w  kościele parafialnym i 2 205 zł na Strzygańcu. Bóg zapłać.
  1. Podobnie jak w poprzednich latach nasze domy nawiedzi P. Kościelny i przyniesie opłatki. Przy tej okazji składamy ofiarę. Ta ofiara jest wyrazem naszej wdzięczności za jego  posługę w kościele w ciągu całego roku. W kościele parafialnym mamy zmianę ponieważ P. Jerzy Oleś zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Służył nam rzez kilkanaście lat. Dlatego chcę mu serdecznie podziękować za tą służbę dla Boga i dla naszej wspólnoty parafialnej. Chcę mu podziękować za jego kompetencje, wszechstronność,grzeczność, uprzejmość i poczucie humoru. Będzie nam go brakowało ale dziękuję również za chęć pomocy zawsze, kiedykolwiek będziemy tego potrzebowali.
  1. Ofiary na kwiaty do kościoła parafialnego: Jolanta Szajewska, Janina Jurkowska, Marzena Jurkowska, Teresa Świerczek, Grażyna Pytko, Agata Błaszczyk.
    Ofiary na kwiaty do kościoła na Strzygańcu : Aneta Pasiut, Anna Hamiga, Barbara Wastag.
Starsze >>