21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21. 08. 2016

1. Msze św. na Strzygańcu: 700, godz. lski Fundusz Misyjny.1200.

Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po mszy św.

2. W liturgii tygodnia przypadają święta i wspomnienia:

Poniedziałek: NMP Królowej.

Środa: święto św. Bartłomieja apostoła.

Czwartek: św. Ludwika i św. Józefa Kalasantego, prezbitera.

Piątek: Uroczystość NMP Częstochowskiej: odpust w kaplicy w dolnym kościele i w Rąbkowej – par. Tabaszowa. Z racji uroczystości w piątek 26 sierpnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota: św. Moniki.

4. Pielgrzymi z naszej parafii uczestniczący w 34 Pieszej Tarnowskiej Pielgrzymce na Jasną Górę przesyłają pozdrowienia dla wszystkich Parafian.

5. Dzisiaj uroczystość odpustowa w parafii św. Heleny w Chełmcu.

6. W uroczystość NMP Częstochowskiej na zakończenie mszy św. odmówimy Akt zawierzenia naszej parafii Matce Bożej z okazji 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa we mszy św. w środę i czwartek o godz. 1800. Niech to będzie nasze przygotowanie do odpustu w piątek.

7. Dzisiaj składka gospodarcza na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary na chodnik przy kościele parafialnym.

8. Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia u Księży Jezuitów w Nowym Sączu odbędzie się w dniach 24 – 28 sierpnia.

9. Sprzątanie kościoła parafialnego (dolnego) w czwartek, 24. 08. 2016:

Jadwiga Kubacka, Lucyna Samek, Agata Michalik, Anna Pasiut, Barbara Kazibudzka, Teresa Iwańska, Janina Kubacka.

Sprzątanie kościoła parafialnego w sobotę 27. 08. 2016:

Bożena Zielińska, Jolanta Maciuszek, Maria Plata, Monika Fryzowicz, Teresa Lizoń, Justyna Samek.

Sprzątanie kościoła na Strzygańcu: Krystyna Lorek, Danuta Mordarska.

Starsze >>