28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13. 10. 2019

1. Msze św. w kościele parafialnym: 830, 1030, 1630. W środę przed Mszą św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

2. Msze św. na Strzygańcu: 700, 1200. Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po Mszy św.

3. W liturgii tygodnia przypadają święta i wspomnienia:

Wtorek: św. Teresy od Jezusa, dziewicy.

Środa: św. Jadwigi Śląskiej.

Czwartek: św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

Piątek: święto św. Łukasza Ewangelisty.

4. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 700 i 830.

5. Dziś przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”  Zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

6. Serdecznie zapraszamy do udziału nabożeństwach różańcowych: w kościele parafialnym po Mszy św. o godz.: 1800, na Strzygańcu o godz.: 1630.
Do prowadzenia różańca zapraszamy róże różańcowe, dzieci i młodzież.

7. W następną niedzielę Światowy Dzień Misyjny i składka na misje.

8. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 1630.

9. W środę o godz. 1900 próba chóru parafialnego.

10. W czwartek po Mszy św. spotkanie biblijne.

11. Spotkanie grupy młodzieżowej dziś o godz. 1800.

12. Próba scholki dziecięcej w sobotę o godz. 930.

13. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w sobotę o godz. 1030.

14. Referat Misyjny w Tarnowie serdecznie zaprasza członkinie i członków Róż Żywego Różańca na Diecezjalne Spotkanie Misyjne, które będzie miało miejsce w Mielcu, 26 października 2019 r. Jest organizowany wyjazd z naszego dekanatu.

15. We wtorek przypada Dzień Dziecka Utraconego z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 14:00 w Bazylice św. Małgorzaty w N. Sączu będzie Msza św. w intencji rodziców
utraconych dzieci i później o godz. 1530 na cmentarzu gołąbkowickim pochówek w specjalnym grobie dzieci zmarłych przed urodzeniem.

16. Stowarzyszenie – Ojcowie w obronie dzieci i integralności rodziny zaprasza na modlitwę różańcową w intencji ustawodawców RP-16 października, na  nowosądecki rynek
przy pomniku Jana Pawła II o godz. 2030.

17. Wspólnota Odnowy w Duchu św. – Filadelfia, przy parafii kolejowej w Nowym Sączu, zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary, pod hasłem „ Pan okazał  zbawienie”.
Rozpoczęcie 14 października o godz. 1800.

18. Parafia Niskowa zaprasza na WIECZORY DLA ZAKOCHANYCH, czyli kurs przedmałżeński inaczej. Rozpoczęcie w niedzielę 27 października w Niskowej. Zapisy  przyjmowane są do 23 października pod numerem telefonu 506  277 011, lub u ks. Bogusława Tokarza – 505 090 759.

19. Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR zaprasza osoby, których małżeństwa przeżywają kryzysy, którym jest coraz trudniej porozumieć się ze swoim współmałżonkiem,
które zostały same po rozwodzie i czują, jakby ich życie straciło sens. Współpracując z Chrystusem każde trudne małżeństwo jest do uratowania. Osoby zainteresowane zapraszamy w środę 23 października na g. 18.00 do budynku zarządu osiedla Helena, który znajduje się w Nowym Sączu przy ul. Starowiejskiej 2A (obok ronda). Szczegółów można dopytać u P. Aliny Dziewięckiej nr tel. 505 690 316

19.  Bóg zapłać za Wasze ofiary na remont dachu na kościele. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy 8400 zł. Pozostają do spłacenia płotki śniegowe – 18 600 zł i dług zaciągnięty u parafian. W tym tygodniu rozpocznie się remont dachu na Strzygańcu. Bóg nam błogosławi i mamy pogodę. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy 5 750 zł na ten cel. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Będzie nas to kosztowało trochę więcej niż 20 tys. Ponieważ myślałem, że uda nam się własnymi siłami ustawić rusztowanie, ale nie mamy materiału. Dlatego dekarze zamiast naprawiać dach, będą musieli najpierw sami ustawić rusztowanie, ale z Waszą ofiarnością sobie poradzimy.

20. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są już kartki na wypominki listopadowe i roczne.

21. Ofiary na kwiaty do kościoła parafialnego: Zofia Brotoń, Anna Konopka,Wanda Pasiut, Lucyna Pasiut, Wanda Pasiut, Anna Stawiarska.

Ofiary na kwiaty do kościoła na Strzygańcu : Halina Piekutowska, Barbara Fyda, Jojua Ilona.

Starsze >>