28. NIEDZIELA ZWYKŁA – 14. 10. 2018

1. Msze św. w kościele parafialnym: 830, 1030, 1630. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

2. Msze św. na Strzygańcu: 700, 1200. W dni powszednie o godz. 1630.Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po Mszy św.

3. W liturgii tygodnia przypadają wspomnienia:

Poniedziałek: św. Teresy od Jezusa, dziewicy.

Wtorek: św. Jadwigi Śląskiej.

Środa: św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

Czwartek: św. Łukasza Ewangelisty.

Sobota: św. Jana Kantego, prezbitera.

4. Dzisiaj, z okazji Dnia Papieskiego, zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

5. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla po Mszy św. o godz. 700 i 830.

6. Dzisiaj odpust w Długołęce-Świerkli, suma odpustowa o godz. 1030

7. Serdecznie zapraszamy do udziału nabożeństwach różańcowych: w kościele parafialnym po Mszy św. o godz.: 1800, na Strzygańcu o godz.: 1630. Do prowadzenia różańca zapraszamy róże różańcowe i młodzież.

8. Aby poznać i odczytać co do nas mówi Bóg przez swoje słowo, zapraszamy na spotkanie biblijne wyjątkowo w tym tygodniu w poniedziałek o godz. 1900.

9. Spotkanie Rady Parafialnej w Brzeznej – wtorek o godz. 2000, na Strzygańcu w środę o godz. 1900.

10. W środę o godz. 1930 próba chóru parafialnego.

11. W piątek Msza św. i różaniec wyjątkowo o godz. 1900. Uczniowie klasy 8 i 3-gimnazjum będą składać deklarację wyrażającą chęć przystąpienia do sakramentu bierzmowania. Prosimy także o obecność ich rodziców, ponieważ po Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne. Dla tych, którzy nie otrzymali jeszcze deklaracji lub chodzą do innych szkół, trzeba je odebrać w zakrystii. Przyjdźmy licznie w tym dniu, aby modlić się za młodzież z naszej parafii.

12. W piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. spotkanie grupy młodzieżowej. Zapraszamy tych, którzy chcą dołączyć do tej grupy.

13. W sobotę po Mszy św. porannej zbiórka ministrantów oraz tych, którzy chcą do nich dołączyć.

14. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Składka z Niedzieli Misyjnej będzie na misje.

15. Grupa CARITAS Brzezna od następnej niedzieli będzie sprzedawać stroiki nagrobkowe. Datki od 20 zł. wzwyż na środki przekazywane osobom  potrzebującym z naszej parafii.

16. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są kartki na wypominki listopadowe  i  roczne.

17. Grupa Odnowy w Duchu Świętym organizuje Seminarium Odnowy Wiary pod hasłem: „Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę” ; w poniedziałek 22 października o godz. 1800 przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu (Parafia Kolejowa), w sali św. Ignacego.

18. Serdecznie zapraszamy wszystkie członkinie i członków róż żywego różańca na ich XVIII Diecezjalne Spotkanie Misyjne, które będzie miało miejsce w Bobowej w dniu 27 października, na zakończenie Tygodnia Misyjnego. Jest to dokładnie dzień 20-tej rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 1000 pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Jeża. Będziemy, jak zwykle, modlić się różańcem za misje, misjonarzy i o beatyfikację naszego męczennika. W trakcie spotkania tradycyjna drożdżówka z herbatą. Zakończenie spotkania przewidziane jest na godz. 1400. Księży prosimy o zabranie ze sobą alby i stuły synodalnej. Bardzo prosimy, aby uczestników spotkania (zarówno indywidualnych, jak i grupy) zgłaszać w Wydziale Misyjnym Kurii (tel. 14/6317370; lub e-mail: misje@diecezja.tarnow.pl) do 22 października. Przy zgłoszeniu prosimy podawać również informacje o obecności księdza z grupą.

19. Sprzątanie kościoła parafialnego w sobotę 20. 10. 2018: Agata Dobosz, Joanna Malska-Zięba, Elżbieta Basiaga, Aneta Basiaga, Anna Kumor.

Sprzątanie kościoła na Strzygańcu: Zbigniew Kostrzewa, Franciszek Bodziony.

Starsze >>