3 NIEDZIELA WIELKANOCNA: 18. 04. 2021

1. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 800, 900, 1000, 1100 i 1630. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W kościele parafialnym może uczestniczyć 65 osób, a w kościele na Strzygańcu 22 osoby.

1. Msze św. na Strzygańcu: o godz. 700 i 1200. Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po Mszy św.

1. Dzisiejsza Niedziela Biblijna rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Modlimy się także za kierowców.

1. W liturgii tygodnia przypadają święta i wspomnienia:
    Piątek: Uroczystość św. Wojciecha  – biskupa i męczennika, Patrona Polski.

1. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Składka na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.<

1. Zebranie zespołu synodalnego: rady parafialne, Caritas, animatorzy, we wtorek, na plebanii o godz. 2000.

1. Dziś o godz. 1800 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

1. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 1700.

1. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej na w sobotę o godz. 1100.

1. Zbiórka ministrantów i aspirantów na Strzygańcu w sobotę o godz. 800 a DSM sobota godz. 900.

1. Próba chóru parafialnego w środę o godz. 1900, próba chóru na Strzygańcu w czwartek o godz. 1900.

1. Do końca kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Caritas naszej diecezji zwraca się z serdeczną prośbą o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %.

1. Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone dla osób świeckich, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Studia „Katecheza przedszkolna” pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu.

1. W przyszłą niedzielę o godz. 1600 w kościele w Podegrodziu będzie odprawiona Msza św. w intencji ks. Wojciecha Roszkowicza – proboszcza parafii Podegrodzie w latach 1825 – 1841, z 180 rocznicę jego śmierci.

1. Ofiara na kwiaty do kościoła parafialnego: Józefa Szufnara, Józefa Kubacka, Barbara Lorek, Ilona Lorek, Teresa Żelasko, Edyta Kurowska.
    Ofiara na kwiaty do kościoła na Strzygańcu: Urszula Mordarska, Janina Buczek, Aneta Pasiut.
Starsze >>