29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18. 10. 2020

1. Msze św. w kościele parafialnym: 830, 1030 i 1630. W środę przed Mszą św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

1. Msza św. na Strzygańcu: o godz. 700 i 1200. Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po Mszy św.

1. W liturgii tygodnia przypadają święta i wspomnienia:
    Wtorek: św. Jana Kantego  – prezbitera.
    Czwartek: św. Jana Pawła II – papieża.

1. Serdecznie zapraszamy do udziału nabożeństwach różańcowych: w kościele parafialnym po Mszy św. o godz.: 1800, na Strzygańcu o godz.: 1630. Do prowadzenia różańca zapraszamy róże różańcowe, dzieci i młodzież.
  1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Składka przeznaczona jest na potrzeby misji.

1. Dziś św. Łukasza – święto patrona ks. Łukasza, któremu życzymy owocnej pracy w naszej parafii. Dziś również Dzień Służby Zdrowia, módlmy się za tych, którzy troszczą się o nasze zdrowie w tym trudnym czasie pandemii.

1. Ponieważ w naszym kościele parafialnym może uczestniczyć przebywać 199 osób, a w kościele na Strzygańcu 63 osoby, w przyszłą niedzielę (25 października) Msze św. w kościele parafialnym będą odprawiane o godz. 800, 900, 1000, 1100 i 1630. Na Strzygańcu o godz.700 i 1200. Do odwołania korzystamy z dyspensy ks. Bpa Ordynariusza od udziału w niedzielnej Mszy św.

1. Egzamin przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla uczniów klas
    ósmych odbędzie się we wtorek 27 października o godz. 1630 dla uczniów ze szkoły na Litaczu i o 1700 dla uczniów z Brzeznej w kościele.

1. Zbiórka DSM w sobotę o godz. 1100.

1. Jak zapowiedział w komunikacie ks. biskup tarnowski Andrzej Jeż, peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Patronki Robotników, repliki krzyża nowohuckiego oraz relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki po naszej diecezji, odbędzie się w naszej parafii w następny poniedziałek od Mszy św. w kościele na Strzygańcu o godz. 1630 następnie relikwie zostaną przewiezione do kościoła parafialnego na Mszę św. o godz. 1800. Po niej nastąpi indywidualne czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 2100. W tym czasie będzie można przystąpić do sakramentu pojednania przed Uroczystością Wszystkich Świętych, kapłani będą do dyspozycji w konfesjonale.

1. Bóg zapłać za chryzantemy do kościoła P. Genowefie i Józefowi Chochorowskim.

1. Dzisiaj prowadzona jest sprzedaż małych upominków – serduszek, w ramach akcji Serce za Serce. DSM po każdej Mszy Świętej rozprowadza te upominki – każda ofiara przekazana a ten cel jest na potrzeby misji.

1. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele gospodarcze.

1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są już kartki na wypominki listopadowe i roczne.

1. Ofiary na kwiaty do kościoła parafialnego: Joanna Mordarska, Emilia Mordarska, Anna Mordarska, Renata Mordarska, Małgorzata Mordarska, Kunegunda Mordarska.
    Ofiary na kwiaty na Strzygańcu: Barbara Gutowska, Stanisława Mordarska, Zofia Lizoń.
Starsze >>