19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11. 08. 2019

1. Msze św. w kościele parafialnym: 830, 1030, 1630. W środę przed Mszą św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

2. Msze św. na Strzygańcu: 700, 1200. Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego
w piątek po Mszy św.

3. W liturgii tygodnia przypadają święta i wspomnienia:

Środa: św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Czwartek: Uroczystość Wniebowzięcia NMP – święto obowiązkowe. Msze św. jak w niedzielę. Po mszy św. o godz. 1030 w kościele parafialnym
i o godz. 1200 na Strzygańcu będzie poświęcenie ziół i kwiatów, jako wyraz wdzięczności Bogu i Matce Najśw. za tegoroczne urodzaje z prośbą o szczęśliwe zakończenie żniw.

Sobota: św. Jacka, prezbitera.

4. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla dorosłych po mszy św. o godz. 700
i 830.

5. Spotkanie przed Pielgrzymką  na Jasną Górę grupy 20 będzie dzisiaj o godz. 16.00 w kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu.

6. W sobotę, 17 sierpnia Mszą św. o godzinie 630 na Placu Katedralnym w Tarnowie rozpocznie się 36 PPT na Jasną Górę. Z naszej parafii pielgrzymuje kilkanaście osób. Zachęcamy do modlitewnej łączności. Relacje radiowe z pielgrzymki będą w diecezjalnym radiu RDN Małopolska (101,2  lub  88,3).

Wszyscy, którzy chcieliby jeszcze wyruszyć na pielgrzymkę mogą zapisywać się u księży przewodników w parafiach, gdzie organizowana jest grupa pielgrzymkowa.

7. Zapraszamy na wyjazd do Częstochowy w niedzielę 25 sierpnia o godz. 6.00 z parkingu kościelnego. Zapisy w zakrystii do końca tego tygodnia. Koszt przejazdu 50 zł, zarówno za osoby jadące w 2 strony, jak i te, które będą jechać tylko z Częstochowy do Brzeznej.

8. Bóg zapłać za Wasze ofiary na remont dachu na kościele parafialnym.
W ubiegłym tygodniu, wpłynęło 8950 zł. Materiały budowlane i robotnicy: 7000 zł. Ofiary są zbierane po każdej Mszy św.

9. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II
w Krakowie i Tarnowie.

10. W przyszłą niedzielę odpust w parafii św. Heleny.

11. Ofiara na kwiaty do kościoła parafialnego:

Lucyna Lizoń, Agnieszka Plata, Wiesława Plata, Stefania Wnęk, Bożena Fiut, Zofia Wójcik.

Ofiary na kwiaty do kościoła na Strzygańcu: Stanisława Konstanty, Danuta Mordarska, Bogusława Olszak.

Starsze >>