17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27. 07. 2014

1. Msze św. w kościele parafialnym: 8.30, 10.30, 16.30. W dni powszednie o godz. 18.30. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

2. Msze św. na Strzygańcu: 7.00, 12.00.

Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po mszy św.

3. W liturgii tygodnia przypadają wspomnienia:

Wtorek: św. Marty, patronki gospodyń domowych i hotelarzy.

Środa: Piotra Chryzologa, bpa i dokt. Kośc.

Czwartek: św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

piątek: św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kościoła.

4. Dzisiaj błogosławienie pojazdów mechanicznych: w kościele parafialnym po Mszy św.: o godz. 10.30; na Strzygańcu o godz.: 12.00.

5. W sobotę w kościele parafialnym można zyskać odpust zupełny, zwany odpustem „Porcjunkuli” czyli odpust związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, sakrament pokuty, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.: Ojcze nasz, Zdrowaś lub inna, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Korzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone nam w sakramencie pojednania.

6. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za cierpienia, jakie alkohol niesie naszej Ojczyźnie i wyprosić łaskę otrzeźwienia dla osób uzależnionych.

7. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy piątek czcimy Najśw. Serce P. Jezusa oraz modlimy się za misjonarzy. Przed Mszą św. o godz. 18.00 odśpiewamy Godzinki o Sercu P. Jezusa. Ofiary na tacę z tego dnia przeznaczone są na misje.

Spowiedź przed I piątkiem:

Kościół parafialny: w czwartek i piątek od godz. 17.30.

Kościół na Strzygańcu: w piątek od godz. 18.00.

Spowiedź chorych w domach w piątek od godz. 16.00 – 17.00.

8. W piątek mija 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu młodych ludzi. Oby ofiara ich życia skłoniła do troski o Ojczyznę.

9. Składka gospodarcza z przyszłej niedzieli będzie na ostatnią ratę za budowę parkingu przy kościele parafialnym.

10. Sprzątanie kościoła parafialnego w sobotę 2. 08. 2014:

Małgorzata Głuc, Aneta Samek, Agnieszka Pasoń, Maria Węgrzyn, Maria Knurowska.

Sprzątanie kościoła na Strzygańcu w sobotę: Ewa Olszak, Teresa Chochorowska.

Starsze >>