NIEDZIELA – 22. 05. 2016 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Msze św. w kościele parafialnym: 830, 1030, 1630.

W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy

2. Msze św. na Strzygańcu: 700, 1200.

Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po mszy św.

3. W liturgii tygodnia przypadają święta i wspomnienia:

Wtorek: Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

Środa: św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła

4. W czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ – BOŻE CIAŁO. Jest to święto patronalne naszego kościoła parafialnego. Po uroczystej sumie o godz. 1030 weźmiemy udział w procesji do 4 ołtarzy. Ołtarze zbudujemy przy drodze z kościoła parafialnego do kościoła na Strzygańcu. Msze św: w kościele parafialnym: 830, 1030, 1630

w kościele na Strzygańcu: 700, 1230

O udział w procesji prosimy: dzieci pierwszokomunijne w białych strojach, DSM, służbę liturgiczną, Straże Pożarne. Strażaków proszę o niesienie baldachimu.

Dziewczynki, szczególnie z klasy drugiej, prosimy do sypania kwiatków w Boże Ciało i przez Oktawę.

Ojców, matki, młodzież, DSM, służbę liturgiczną prosimy o udział w procesjach w oktawie Bożego Ciała i o noszenie feretronów.

5. Ołtarze zbudują i rozbiorą:

I. Cecylia Wolak, Urszula Jurczak, Karolina Fiut, Bogumiła Pasiut, Anna Jurczak.

II. Halina Wieczorek, Danuta Głowa, Kinga Bomba, Celina Plata.

III. Halina Piekutowska, Bronisława Fiut, Teresa Daniel, Barbara Fyda.

IV.  Ewa Pasiut, Janina Żelazko, Helena Wygońska, Zofia Mordarska.

6. Składka z Bożego Ciała jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie uroczystość odpustowa. Sumę odpustową o godz. 1100 celebrować będzie o. Maciej Fryzowicz z okazji 25-lecia życia zakonnego, kazanie wygłosi ks. Piotr Bodziony. Po sumie odpustowej weźmiemy udział w procesji z Najśw. Sakramentem wokół kościoła. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, ministrantów, dziewczęta sypiące kwiaty i Straże Pożarne z Brzeznej, Litacza i Chochorowic. Msze św: o godz.: 830, 1100, 1630; na Strzygańcu: 700.

Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na procesję eucharystyczną w Oktawie Bożego Ciała w strojach komunijnych.

8. Spotkanie formacyjne przed sakramentem bierzmowania klasa I C w środę o godz. 1700.

9. Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o godz. 1900.
Próba tańca ewangelizacyjnego w piątek o godz. 2000 w dolnym kościele.

10. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9.00. Prosimy o obecność wszystkich.

11. Zbiórka ministrantów i lektorów na Strzygańcu w sobotę o godz. 900 . Zapraszamy chętnych chłopców którzy chcą zostać ministrantami.

12. Spotkanie DSM w sobotę o godz. 1000. Również chętne dziewczynki które chcą należeć do DSM prosimy na to spotkanie.

13. W środę zapraszamy na próbę chóru parafialnego na godz. 2000.

14. Są jeszcze miejsca na dzisiejszy wyjazd rowerowy młodzieży do Starego Sącza. Chętnych prosimy o zgłaszanie się bezpośrednio u ks. Mariusza po
Mszach Świętych. Wyjazd o godz. 1330 spod plebanii. Powrót około godz.
1700.

15. Organizowany jest z parafii wyjazd dzieci ze szkoły podstawowej (adresowany szczególnie do DSM, scholi i ministrantów) na IV Saletyńskie Spotkanie Dzieci prowadzone przez Zgromadzenie Księży Misjonarzy Saletynów w Kobylance k. Gorlic w dniach 10 – 12 czerwca 2016 r. Koszt udziału 90 zł. Program spotkania i szczegóły podane są w gablocie. Bliższe informacje, zapisy i odbiór karty zgłoszenia u ks. Stanisława do przyszłej niedzieli.

16. 11 czerwca tj. w sobotę w Starym Sączu odbędzie się spotkanie gimnazjalistów, którzy przyjęli w tym roku sakrament bierzmowania oraz bierzmowanych rok temu. Młodzież, która poczuwa się do podziękowania Bogu za dar tego sakramentu prosimy o zgłaszanie się do Ks. Mariusza na wyjazd do dnia 3 czerwca. Będziemy organizować autobus. Zapraszamy wszystkich uczniów klas III gimnazjum do wzięcia udziału w dziękczynieniu za sakrament bierzmowania.

17. Kończy się czas  zgłoszeń wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży. Prosimy zainteresowanych o kontakt z ks. Mariuszem. Ostatni dzień zgłaszania się to dzień 30 maja. Wszelkie pytania prosimy kierować do Ks. Mariusza.

18. Animatorów Światowych Dni Młodzieży oraz osoby odpowiedzialne za poszczególne sekcje bardzo prosimy  o przybycie na spotkanie organizacyjne w sobotę po wieczornej Mszy świętej.

19. Dziękujemy osobom, które podjęły się modlitwy o dobre przygotowania i
owocne przeżycie  Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zgłosiło się 6
osób. Serdeczne Bóg zapłać za podjętą modlitwę.

20. Zachęcamy młodzież do udziału w wolontariacie działającym przy naszej
parafii. Chętnych prosimy o kontakt z Ks. Mariuszem lub Florentyną Pałac.

21. Wpłacamy na prenumeratę na Małego Gościa na II półrocze.

22. Sprzątanie kościoła parafialnego w środę 25. 05. 2015:

Anna Mastalska, Rachela Mordarska, Jolanta Mędoń, Agnieszka Fabiś, Anna Koszkul.

Sprzątanie kościoła parafialnego w sobotę 28. 05. 2016:

Magdalena Pasiut, Małgorzata Podolak, Barbara Gałęziowska, Joanna Zawada, Barbara Bodziony.

Sprzątanie kościoła na Strzygańcu: Maria Mordarska, Anna Konstanty.

Starsze >>