NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO: 20. 04. 2014

1. Msze św. w kościele parafialnym: 8.30, 10.30, 16.30.

W środę przed Mszą św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

2. Msze św. na Strzygańcu: 6.30, 12.00.

Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po Mszy św.

3. Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze św.: w kościele parafialnym: 8.30, 10.30; na Strzygańcu: 7.00, 12.00.

Ofiary na tacę z poniedziałku przeznaczone są na potrzeby KUL i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

4. W przyszłą, 2-gą niedzielę wielkanocną, obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia przypada także Diecezjalny Dzień „Caritas”. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 16.30, na Strzygańcu o godz. 14.00. Bezpośrednio po mszy na Strzygańcu koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie Nowenny. Zgromadźmy się w duchu dzięk-czynienia za kanonizację Jana Pawła II.

Po nabożeństwie uczcimy relikwie św. Faustyny.

5. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionych dniach pomogli przygotować kościoły na święta: za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, za przygotowanie liturgii, śpiewów liturgicznych, Grobu Pańskiego i Ciemnicy w obydwóch kościołach: ks. Pawłowi i ks. Mariuszowi, panom organistom, DSM, chórowi, scholi, kantorom, lektorom, ministrantom; Straży Pożarnej z Brzeznej, Brzeznej-Litacza i Chochorowic; szafarzom Eucharystii; młodzieży za wykonanie grobu i ciemnicy, a także za udekorowanie świątyni na święta.

Podziękowania za wykonanie dekoracji ciemnicy i Grobu Pańskiego na Strzygańcu: Danuta Żelasko oraz Bogdan Kostrzewa, Antoni Żelasko, Bronisław Ciurka, Stanisław i Małgorzata Klag, Justyna i Agnieszka Gutowska, Sylwia Kubacka. Bóg zapłać OSP Chochorowice za straż przy grobie przez całą noc, Liturgicznej Służbie Ołtarza za pomoc w liturgii oraz czuwanie przy ciemnicy i Grobie, chórowi ze Strzygańca z panem organistą na czele, panu kościelnemu, grupom sprzątającym, Danucie Żelasko za wystrojenie kościoła na święta, Elżbiecie Ciurka za troskę o bieliznę ołtarzową, Maciejowi Samkowi za troskę o otoczenie świątyni krzewy i trawę.

6. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w ostatnich tygodniach wsparli zbiórkę żywności w sklepach i w kościele w W. Sobotę i tym, którzy zakupili palmy i kartki świąteczne sprzedawane przy kościele.

7. Na parafialne dziękczynienie za dar świętego papieża Polaka zapraszamy 30 kwietnia na Strzyganiec na godz. 21.00. Rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim, potem chór ze Świniarska wykona Akatyst – pieśń ku czci Matki Bożej. W tym czasie adorować będziemy ikonę Matki Bożej oraz rozważać teksty. Na zakończenie zostanie udzielona komunia święta i błogosławieństwo.

8. Komunia św. dla chorych w święta – zanoszą szafarze.

9. Sprzątanie kościoła parafialnego w sobotę:

Bożena Gomółka, Barbara Fryzowicz, Barbara Maciak, Beata Golonka, Iwona Maciak, Dorota Łęczycka.

Sprzątanie kościoła na Strzygańcu w sobotę:

Janina Kumor, Zofia Kumor.

Starsze >>