4 NIEDZIELA WIELKANOCNA: 26. 04. 2015

1. Msze św. w kościele parafialnym: 8.30, 10.30, 16.30.
W środę przed Mszą św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

2. Msze św. na Strzygańcu: 7.00, 12.00.
Nowenna do P. Jezusa Frasobliwego w piątek po Mszy św.

3. W liturgii tygodnia przypadają święta i wspomnienia:
Wtorek: – św. Piotra Chanela, prezbitera i męczennika.
– św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, prezbitera.
Środa: święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
Czwartek: św. Piusa V, papieża.
Piątek: św. Józefa, Rzemieślnika.
Sobota: św. Atanazego, biskupa i dokt. Kościoła.

4. W sobotę Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski.
Msze św.: w kościele parafialnym: 8.30, 10.30, 16.30; na Strzygańcu: 7.00, 12.00. W przyszłą niedzielę odpust w Świniarsku.

5. Dzisiaj przypada Niedziela Kapłańska, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele, czyli o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie. Dzisiejsza składka jest na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.

6. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem:
Kościół parafialny: czwartek od godz. 17.30, w piątek od godz. 16.30.
Kościół na Strzygańcu: piątek od godz. 17.00.
Spowiedź chorych w domach w piątek od godz. 9.00 – 11.00.

6. Spotkanie dzieci kl. II wraz z rodzicami w środę o godz. 17.00.

7. Nabożeństwo majowe rozpoczniemy w piątek po wieczornej mszy św., która rozpocznie się o godz. 17.30. Na Strzygańcu o godz. 19.00.

8. W środę na godz. 19.30 zapraszamy do świetlicy na plebani w Brzeznej osoby, które zechcą śpiewać w powstającym chórze parafialnym. Pan Organista prze-słucha chętnych i będzie prowadził próby. Naszą parafię stać na chór taki jak w Świniarsku i innych miejscowościach.

9. Ogłaszamy konkurs dla dzieci z atrakcyjnymi nagrodami. Zapraszamy dzieci do namalowania wybranego przez siebie świętego z przypisanymi mu
atrybutami. Technika prac jest dowolna. Dzieci w szkole otrzymają szczegółowe wiadomości na temat konkursu. Prace oddajemy do dnia 8 maja w
zakrystii lub katechetom na katechezie. Rozwiązanie konkursu na Mszy dla dzieci 10 maja.

10. Sprzątanie kościoła parafialnego:
Krystyna Mordarska, Wiesława Kotas, Małgorzata Gomółka, Teresa Czywaczewska, Elżbieta Iwańska, Maria Pietruszka.

Sprzątanie kościoła na Strzygańcu: Małgorzata Daniel, Maria Skoczeń.

Caritas oddział w Brzeznej zaprasza na DZIEŃ SENIORA w sobotę 2 maja 2015 roku
O godzinie 14.00 msza św. w kościele na Strzygańcu, po mszy św. spotkanie przy herbacie w świetlicy obok kościoła.

Zapraszamy osoby starsze i ich rodziny z całej Parafii

Starsze >>