Festiwal Strzyganiec 2014

20.06.2014 |

Informacje ogólne

festiwal_strz

6 lipca odbędą się główne obchody „Festiwalu Strzyganiec 2014”. Impreza organizowana jest przez Ochotniczą Straż Pożarną w Chochorowicach oraz parafię Brzezna Strzyganiec przy wsparciu finansowym Gminy Podegrodzie. „Festiwal Strzyganiec” obejmuje trzy części: jarmark kulinarny – „Staropolskie jadło”, piknik rodzinny „Stop nałogom” oraz dzień sportu „Bądź aktywny”. W ramach jarmarku kulinarnego możliwa będzie degustacja lokalnych potraw, przygotowanych przez miejscowe gospodynie. W zakres pikniku rodzinnego wchodzą występy artystyczne, zabawy integracyjne oraz liczne atrakcje, np. dmuchane zjeżdżalnie i malowanie twarzy.

Trzeci moduł zawiera cykl paneli sportowych: Turniej tenisa stołowego (kat. dziewczęta, chłopcy szkoła podstawowa, dziewczęta, chłopcy gimnazjum, kobiety, mężczyźni dorośli), Turniej Bilarda (kat. kobiety, mężczyźni), Turniej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza (kat. ministranci, lektorzy), Turniej piłki nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz mecze pokazowe OSP Chochorowice vs. Niskowa i Oldboje OSP Chochorowice vs. Księża. Eliminacje do finałów przewidziano na 5 lipca. Ostateczny termin zgłoszeń do Turniejów przypada na 29 czerwca do godz. 20.00. Więcej informacji: https://www.facebook.com/festiwalstrzyganiec oraz pod adresem mailowym: strzyganiec2014@wp.pl
Imprezie patronują Proboszcz Parafii pw. Ciała i Krwii Pana Jezusa w Brzeznej ks. Stanisław Posłuszny, Wójt Gminy Podegrodzie Małgorzata Gromala oraz Starosta Nowosądecki Jan Golonka.

 

 

Kliknij, aby powrócić do strony głównej >>