Duszpasterstwo parafialne

Brzezna zaprasza na ŚDM!

______________________________________________

Bienvenue à Brzezna!

Choć jeszcze nie wiedzą, kto przyjedzie do nich na Tydzień Misyjny, wzięli się za naukę języka francuskiego. To podstawowy język dla 200 mln ludzi na świecie.

Lekcje języka francuskiego w Brzeznej odbywają się w domu parafialnym raz w tygodniu, prowadzi je Ania Monica, uczennica II klasy liceum.

- Jest wybitnie zdolna językowo. Zna angielski, francuski i włoski – mówi ks. Mariusz Wegrzyn, wikary w Brzeznej i opiekun miejscowej młodzieży.

Pomysł na językowe lekcje wyszedł od niej samej. – Ania zaproponowała je, kiedy jechaliśmy na Synaj w Mielcu. To dobrze, że młodzi przejmują inicjatywę i sami chcą coś zrobić, czym mogą się podzielić z resztą – dodaje ks. Mariusz.

Na naukę języka przychodzą nie tylko młodzi, ale i ci, którzy zdeklarowali się przyjąć pielgrzymów pod swój dach. Uczą się prostych, podstawowych zwrotów i zdań, które mogą się przydać podczas codziennych kontaktów z pielgrzymami. Ania przygotowuje ściągi z rozmówkami, uwzględniając w nich zapis fonetyczny.

Tu wyraźnie Światowe Dni Młodzieży ożywiły lokalną młodzież. – Już na ostatni wyjazd na Synaj do Tarnowa młodzi sami zorganizowali autobus, prowadzili zapisy – chwali swoich katecheta. Zresztą chętnie wyjeżdżają na tego rodzaju spotkania. Zawsze ponad 50 osób.

artykuł: tarnow.gosc.pl

______________________________________________

Płyta z kolędami dla Brzeznej

Cieszymy się, że Fonoteka wzbogaciła się o kolejną pozycję – podkreślił Marek Pławiak. – Ze stu sztuk, które dostaje Pax Christi wraz z płytą matką pozwolę sobie zabrać jedną, żeby ją pokazać innym i w ten sposób promować twórczość zespołu.

Na płycie znalazło się 14 kolęd. Młodzi artyści nie ograniczają się jednak do takiego repertuaru, bowiem od trzech lat dbają o oprawę muzyczną mszy św. i adoracji, wykonując pieśni kościelne. Pax Christi tworzy 30 śpiewaków i muzykantów. To uczniowie i absolwenci Gimnazjum w Brzeznej. – Cieszy nas, że chcą grać i śpiewać – mówią opiekunowie zespołu Anna i Jarosław Kuśnierz. – W tych zabieganych czasach chętnie przychodzą na próby. Rozwijają też swoje umiejętności chodząc do szkół i ognisk muzycznych.

Kierownikiem zespołu jest ks. Mariusz Węgrzyn. W jego imieniu płytę odebrali dziś Anna i Jarosław Kuśnierz, a także sześcioosobowa reprezentacja tej muzycznej formacji: Karolina Iwańska, Natalia Drabik, Kinga Oleś, Alicja Mróz, Patrycja Krajewska i Kamil Gomółka.

źródło: www.powiat.nowy-sacz.pl

Zespół

 

 

Kliknij, aby powrócić do strony głównej >>