Chór parafialny

CHÓR PARAFIALNY Z BRZEZNEJ

Chór Parafialny z Brzeznej działający przy Kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa w Brzeznej powstał na początku maja 2015 roku. Założycielem i prowadzącym jest organista Czesław Mordarski, a opiekunem duchowym jest ks. proboszcz Stanisław Posłuszny. Jest to trzygłosowy chór mieszany żeńsko-męski wykonujący pieśni religijne podczas uroczystości kościelnych w Kościele Parafialnym i gościnnie w Kościołach innych Parafii. Obecnie Chór liczy 21 osób. Pierwszy występ Chóru odbył się w uroczystość Zesłania Ducha Świętego 24 maja 2015 roku w Kościele Parafialnym w Brzeznej.

Występy „CHÓRU PARAFIALNEGO Z BRZEZNEJ”:

• występ podczas Odpustu w Kościele na Strzygańcu – 2015 r.
  • występ podczas Triduum w Kościele na Strzygańcu – 2016 r., 2017 r., 2018 r.
  • występ podczas Mszy Świętej w Kościele Parafialnym z okazji nadania imienia Prałata Stanisława Maślaka ronda w Brzeznej – 2015 r.
  • występ podczas Mszy Świętej z okazji Święta Niepodległości 11 listopada 2015 r., 2016 r.,2017 r.
  • występ podczas Mszy Świętej w drugą niedzielę Adwentu – 2015 r.
  • występ podczas Mszy Świętej: kolędy i pastorałki – styczeń 2016 r.
  • występ podczas odpustu w Kościele Parafialnym – 2016 r., 2017 r., 2018 r.
  • występ podczas Mszy Świętej niedzielnej – 2016 r., 2017 r., 2018 r.
  • występ podczas Mszy Świętej na Strzygańcu – 13 lipca 2016 r. (wraz z “Chórem ze Strzygańca”), Matka Boska Fatimska
  • występ podczas triduum przed odpustem na Strzygańcu – wrzesień 2016 r., 2017 r., 2018r.
  • występ podczas Mszy Świętej: Boże Narodzenie i Św. Szczepana 2016 r., 2017 r.
  • występ podczas Mszy Świętej na Strzygańcu – 06 stycznia 2017 r. (święto Trzech Króli)
  • występ z kolędami i pastorałkami w Dworku w Brzeznej w 2017 r., 2018 r.
  • prowadzenie Drogi Krzyżowej z kościoła parafialnego na Strzyganiec w 2017 r., 2018 r.
  • występ podczas Mszy Świętej po Drodze Krzyżowej na Strzyganiec w 2017 r.
  • występ podczas Triduum Paschalnego Kościół Parafialny w 2017 r., 2018 r.
  • występ podczas Mszy Św. w kościele pw. Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem w 2017 r.
  • występ podczas Mszy Św. z okazji 20 lecia pracy kapłańskiej w parafii Brzezna księdza proboszcza Stanisława Posłusznego
  • występ podczas Mszy Św. z okazji wizytacji kanonicznej księdza biskupa w 2017 r.
  • występ podczas wieczoru kolęd w parafii Olszanka 2018 r.
  • występ podczas Mszy Świętej z okazji pożegnania ks. Stanisława Posłusznego, który przeszedł na emeryturę w 2018 r.
  • występ podczas Mszy Świętej z okazji przywitania nowego księdza proboszcza ks. Andrzeja Ignarskiego w 2018 r.
  • występ podczas Mszy Świętej (Pieśni Maryjne październik 2018 r.)

________________________________________________________________________________

Próby odbywają się w każdą środę o godz. 19:30.

Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego.

CHÓR PARAFIALNY W SKŁADZIE:

SOPRAN

Pałac Małgorzata, Pałac Florentyna, Drabik Natalia, Golonka Beata, Pasiut Zofia,
Popardowska Agata, Łączycka Dorota, Majcher Teresa, Matiasz Teresa

ALT

Pałac Maria, Oleś Kinga, Mróz Alicja, Witkowska Elżbieta, Gwiżdż Krystyna, Karpiel Stanisława, Ciurka Justyna, Małek Beata, Szołdrowska Halina

TENOR

Szajewski Piotr, Kulig Mieczysław, Kołaciak Stanisław